Top 3 resultater fra 2012 til 2016 for PYTHON – Danmarks mest vindende cykelmærke:-)
Top 3 results from 2012 to 2016 for PYTHON – The most winning Danish bike brand:-)

Opdatering for 2017 er på vej – men PYTHON var også i 2017 Danmarks mest vindende cykelmærke.
Update for 2017 is on its way – but PYTHON was also in 2017 the most winning Danish bike brand

Vi har vundet sejre længere tilbage – faktisk helt tilbage til 2003. Men det vil blive for omfattende at skulle lave en total resultatliste. 

Vi har valgt også kun at bringe top 3 placeringer, da f.eks. top 10 placeringer vil gøre listen 3 gange så lang. Vi har nok glemt nogle, så har du fra 2012 og frem, på en Python cykel, vundet et betydende cykelløb, som ikke er på listen kan du blive tilføjet ved at skrive til info@pythonpro.com

Listen er opbygget med følgende format: Dato, placering, rytterens navn, løbets navn

Python top three results 2012
11. marts 2012   2   Patrick CLAUSEN Rabobank Dorpenomloop Rucphen
6. april 2012   3   Patrick CLAUSEN Circuit des Ardennes – 1. etape
7. april 2012   1   André STEENSEN Circuit des Ardennes – 2. etape
14. april 2012   1   Niki ØSTERGAARD Sønderborg 1. afd.
14. april 2012   1   Michael VALGREN ANDERSEN Liège – Bastogne – Liège U23
14. april 2012   2   André STEENSEN Sønderborg 1. afd.
15. april 2012   1   André STEENSEN NCC løbet 2012
15. april 2012   2   Christian MOBERG JØRGENSEN NCC løbet 2012
20. april 2012   3   Michael VALGREN ANDERSEN Toscana – Coppa delle Naz…
22. april 2012   1   Sebastian LANDER Post Cup: 1. afdeling Skive
29. april 2012   1   André STEENSEN Himmerland Rundt
1. maj 2012   2   Michael VALGREN ANDERSEN Rund um den Finanzplatz E…
4. maj 2012   1   Mathias Gade JACOBSEN Nordea og Toyotaløbet
13. maj 2012   2   Christian MOBERG JØRGENSEN Post Cup: 2. afdeling Ringsted
16. maj 2012   1   André STEENSEN Fleche du Sud – 1. etape
17. maj 2012   3   Niki ØSTERGAARD Fleche du Sud – 2. etape
18. maj 2012   2   Lasse BØCHMAN Fleche du Sud – 3. etape
20. maj 2012   1   Patrick CLAUSEN Fleche du Sud – 5. etape
20. maj 2012   3   Kasper Linde JØRGENSEN Stenballe Trailecenterløbet
26. maj 2012   3   Michael VALGREN AN… Designa Løbet
27. maj 2012   3   Patrick CLAUSEN Hernings åbne løb
28. maj 2012   2   Lasse BØCHMAN Pinseløbet i Hammel
31. maj 2012   2   Patrick CLAUSEN Ville Saguenay – 1. etape
2. jnu 2012   3   Lasse BØCHMAN Jysk/Fynske Mesterskaber
3. juni 2012   1   Sebastian LANDER Ville Saguenay – 4. etape
3. juni 2012   1   André STEENSEN Jysk/Fynske Mesterskaber …
3. juni 2012   2   Lasse BØCHMAN Jysk/Fynske Mesterskaber …
3. juni 2012   3   Patrick CLAUSEN Ville Saguenay – Pointkon…
31.maj-3. juni 2012   3   Michael VALGREN AN… Ville Saguenay – Ungdomsk…
10. juni 2012   1   Sebastian LANDER DM – U23
10. juni 2012   3   Rasmus STEROBO DM – U23
17. juni 2012   2   Sebastian LANDER Post Cup: 3. afdeling Tølløse
21. juni 2012   2   André STEENSEN Danmark – Elite Herrer (E…
24. juni 2012   1   Sebastian LANDER Danmark – Elite Herrer
30. juni 2012   1   Mathias Gade JACOBSEN Hvidbjerg bank løbet Holstebro
28. juli 2012   1   André STEENSEN Kreiz Breizh Elites – 1. etape
29. juli 2012   1   André STEENSEN Kreiz Breizh Elites – 2. …
28. – 30. juli 2012   1   André STEENSEN Kreiz Breizh Elites – Samlet
28. – 30. juli 2012   1   André STEENSEN Kreiz Breizh Elites – Poi…
2. august 2012   2   Niki ØSTERGAARD Hadsten Gadeløb
4. august 2012   2   Michael VALGREN AN… Tegllund.dk Løbet
5. august 2012   1   Lasse Norman Hansen Guld medalje, Omnium, OL 2012
16. august 2012   1   Sebastian LANDER Rundt om Lunden
16. august 2012   3   André STEENSEN Rundt om Lunden
22. – 26. august 2012   3   Michael VALGREN AN… Post Danmark Rundt – Ungd…
8. september 2012   1   Sebastian LANDER Post Cup: Samlet
16. september 2012   1   Lasse BØCHMAN Næstved Murerne løbet
16. september 2012   2   Michael VALGREN AN… DS-løbet Hobro
22. september 2012   1   André STEENSEN Aarhus, 6. afd. JF Cup
23. september 2012   1   Rasmus STEROBO Haderslev 7. afd. JF Cup
30. september 2012   3   Christian MOBERG J… Speditørløbet

Python top three results 2013
17. marts 2013   1   Alexander KAMP GP de la Ville de Nogent-…
30. – 31. marts 2013   3   André STEENSEN Boucle de l’Artois -…
6. april 2013   2   Patrick CLAUSEN INTEGO Løbet
6. april 2013   3   Magnus CORT NIELSEN Ronde van Vlaanderen Beloften
7. april 2013   1   Patrick CLAUSEN Stensballe Trailercenterløbet
13. april 2013   1   Michael VALGREN AN… Liège – Bastogne – Liège U23
14. april 2013   1   André STEENSEN Post Cup: 1. afdeling
21. april 2013   1   Magnus CORT NIELSEN Nishiki Løbet
26. april 2013   1   Patrick CLAUSEN Skive-Løbet
27. april 2013   3   Magnus CORT NIELSEN Himmerland Rundt
1. maj 2013   2   Michael VALGREN AN… Rund um den Finanzplatz E…
4. maj 2013   1   Troels Rønning VINTHER Fri BikeShop Sønderborg L…
4. maj 2013   3   Alexander KAMP Fri BikeShop Sønderborg L…
10. maj 2013   1   Michael VALGREN AN… Flèche du Sud – 3. etape
12. maj 2013   1   Magnus CORT NIELSEN Post Cup: 2. afdeling
8. – 12. maj 2013   1   Michael VALGREN AN… Flèche du Sud – Samlet
25. maj 2013   1   Rasmus STEROBO Course de la Paix U23 – Prolog
2. jnui 2013   2   Alexander KAMP DM – U23
8. juni 2013   1   Mads WÜRTZ SCHMIDT Jysk/Fynsk mesterskab i e…
9. juni 2013   1   Mads WÜRTZ SCHMIDT Jysk/Fynsk mesterskab i l…
14. juni 2013   1   Magnus CORT NIELSEN Thüringen-Rundfahrt U23 -…
14. juni 2013   2   Michael VALGREN AN… Thüringen-Rundfahrt U23 -…
15. juni 2013   2   Magnus CORT NIELSEN Thüringen-Rundfahrt U23 -…
16. juni 2013   3   Troels Rønning VINTHER Post Cup: 2. afdeling
20. juni 2013   3   Rasmus STEROBO Danmark – Elite Herrer (E…
25. juni 2013   2   Team CULT Energy DM i holdløb
26. juli 2013   2   Michael VALGREN AN… Skive Folkeblads gadeløb
31. juli 2013   1   Magnus CORT NIELSEN Post Danmark Rundt – 1. etape
3. august 2013   1   Magnus CORT NIELSEN Post Danmark Rundt – 4. etape
31. juli -4. august 2013   2   Magnus CORT NIELSEN Post Danmark Rundt – Ungd…
31. juli -4. august 2013   3   Magnus CORT NIELSEN Post Danmark Rundt – Poin…
6. august 2013   3   Michael REIHS Kvickly-gadeløbet
9. august 2013   2   Troels Rønning VINTHER Handelsbanken Gadeløbet
11. august 2013   2   Michael REIHS Post Cup: 4. afdeling
11. august 2013   3   Troels Rønning VINTHER Post Cup: 4. afdeling
23. august 2013   1   Troels Rønning VINTHER Designa Grand Prix i Kjellerup
27. august 2013   1   Michael VALGREN AN… Tour de l’Avenir – 3…
31. august 2013   1   André STEENSEN Poul Erik Bech løbet
31. august 2013   3   Troels Rønning VINTHER Poul Erik Bech løbet
8. september 2013   1   Michael REIHS Post Cup: Samlet
8. september 2013   2   Troels Rønning VINTHER Post Cup: Samlet
14. september 2013   2   Michael VALGREN AN… Volkswagen Aarhus løbet
21. september 2013   2   Patrick CLAUSEN Esbjerg Løbet
22. september 2013   2   Christian MOBERG J… Haderslevløbet
28. september 2013   1   Patrick CLAUSEN SAPA løbet
29. september 2013   1   Michael REIHS Speditørløbet

Python top three results 2014
8. marts 2014   2   Troels Rønning VINTHER Ster van Zwolle
9. marts 2014   1   Michael CARBEL SV… Rabobank Dorpenomloop Rucphen
14. marts 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Istrian Spring Trophy – 1…
15. marts 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Istrian Spring Trophy – 2…
13. – 16. marts 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Istrian Spring Trophy – Samlet
5. april 2014   2   Christian MOBERG J… Sparekassen Vendsyssel Lø…
6. aprisl 2014   1   Mads WÜRTZ SCHMIDT Cykelgear.dk-løbet
12. april 2014   1   Troels Rønning VINTHER Circuit des Ardennes – 2….
17. april 2014   1   Troels Rønning VINTHER Tour du Loir et Cher E Pr…
19. april 2014   2   Mads WÜRTZ SCHMIDT ZLM Tour
16. – 20. april 2014   3   Troels Rønning VINTHER Tour du Loir et Cher E Pr…
26. april 2014   2   Troels Rønning VINTHER Post Cup, 1. afdeling (He…
26. april 2014   3   Michael CARBEL SV… Post Cup, 1. afdeling (He…
27. april 2014   1   Michael CARBEL SV… Agro-top løbet
27. april 2014   3   Magnus CORT NIELSEN Agro-top løbet
1. maj 2014   1   Mads PEDERSEN Rund um den Finanzplatz E…
3. maj 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Himmerland Rundt
4. maj 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Destination Thy
4. maj 2014   2   Troels Rønning VINTHER Destination Thy
10. maj 2014   2   Lasse BØCHMAN Hadeland GP
11. maj 2014   1   Mads PEDERSEN Hedensted Cykelklub Jysk/…
11. maj 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Ringerike GP
11. maj 2014   2   Emil Nygaard VINJEBO Hedensted Cykelklub Jysk/…
25. maj 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Post Cup, 2. afdeling (Bo…
25. maj 2014   3   Troels Rønning VINTHER Post Cup, 2. afdeling (Bo…
28. maj 2014   2   Magnus CORT NIELSEN Tour des Fjords – 1. etape
30. maj 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Tour des Fjords – 3. etape
30. maj 2014   3   Mads PEDERSEN U23 DM (Enkeltstart)
31. maj 2014   2   Magnus CORT NIELSEN Tour des Fjords – 4. etape
28. maj – 1. juni 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Tour des Fjords – Ungdoms…
28. maj – 1. juni 2014   2   Magnus CORT NIELSEN Tour des Fjords – Samlet
28. maj – 1. juni 2014   2   Magnus CORT NIELSEN Tour des Fjords – Pointko…
7. juni 2014   2   Michael CARBEL SV… Silkeborg
9. juni 2014   2   Mads CHRISTENSEN Hammel CK
12. juni 2014   2   Michael CARBEL SV… Ronde de l’Oise – 1….
13. juni 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Ronde de l’Oise – 2….
15. juni 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Ronde de l’Oise – Po…
15. juni 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Ronde de l’Oise – Un…
15. juni 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Ronde de l’Oise – 3….
15. juni 2014   2   Mads PEDERSEN Fyen Rundt
12. juni – 15. juni 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Ronde de l’Oise – Samlet
29. juni 2014   2   Michael CARBEL SV… Danmark – Elite Herrer
1. juli 2014   2   Mads WÜRTZ SCHMIDT Randers Bike Week – 1. etape
2. juli 2014   1   Mads WÜRTZ SCHMIDT Randers Bike Week – 2. etape
3. juli 2014   1   Mads WÜRTZ SCHMIDT Randers Bike Week – 3. etape
5. juli 2014   1   Mads WÜRTZ SCHMIDT Randers Bike Week – 5. etape
18. juli 2014   1   Martin MORTENSEN Czech Cycling Tour – 2. etape
17. – 20. juli 2014   1   Martin MORTENSEN Czech Cycling Tour – Samlet
17. – 20. juli 2014   3   Martin MORTENSEN Czech Cycling Tour – Bjer…
1. august 2014   2   Michael REIHS Skive gadeløb
3. august 2014   1   Emil Nygaard VINJEBO RCR Stjerneløb
6. august 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Post Danmark Rundt – 1. etape
10. august 2014   3   Martin MORTENSEN Post Danmark Rundt – 6. etape
11. august 2014   1   Mads PEDERSEN Tour de Charlottenlund
13. august 2014   1   Martin MORTENSEN Grand Prix Ringkøbing
14. august 2014   3   André STEENSEN Aars Sparekassen Himmerland GP
15. august 2014   1   Michael CARBEL SV… Handelsbanken Gadeløbet i…
17. august 2014   2   Magnus CORT NIELSEN Post Cup, 4. afdeling (Ba…
21. august 2014   1   Lasse BØCHMAN Rundt om Lunden
21. august 2014   3  André STEENSEN Rundt om Lunden
22. august 2014   1   André STEENSEN Designa Grand Prix i Kjellerup
29. august 2014   3   Michael REIHS Bogense Gadeløbet (DM i g…
14. september 2014  1   Mads WÜRTZ SCHMIDT Post Cup, 5. afdeling (Fr…
14. september 2014   3   Magnus CORT NIELSEN Post Cup, 5. afdeling (Fr…
14. september 2014   1   Magnus CORT NIELSEN Post Cup 2014 – Samlet
14. september 2014   3   Troels Rønning VINTHER Post Cup 2014 – Samlet
20. september 2014   1   Christian MOBERG J… Frøs Herreds Sparekasse Løbet
20. september 2014   3   Lasse BØCHMAN Frøs Herreds Sparekasse Løbet
21. september 2014   1   Michael REIHS Kvickly Løbet
21. september 2014   2   Christian MOBERG J… Kvickly Løbet
21. september 2014   3   Lasse BØCHMAN Kvickly Løbet

Python top three results 2015
12. april 2015   1   Andreas Stokbro (JUN) Sparekassen Vendsyssel II
12. april 2015   2   Mads Olander Hjort Sparekassen Vendsyssel II
18. april 2015   1   Martin Toft Madsen Loxam løbet, Time trial
18. april 2015   2   Lars Carstensen Loxam løbet, Time trial
18. april 2015   3   Mathias Dam Westergaard Loxam løbet, Time trial
19. april 2015   1   Christoffer Lisson Loxam løbet, samlet start
19. april 2015   2   Stefan Djurhuus Loxam løbet, samlet start
19. april 2015   3   Emil Ravnsholt Loxam løbet, samlet start
25. april 2015   1   Sebastian Rathje Andersen Slagelse CR (JUN)
26. april 2015   3   Andreas Stokbro (JUN) Team Cycling Ringsted
9. maj 2015   1   Lars Carstensen Jyske/fynsk mesterskab TT
9. maj 2015   2   Martin Toft Madsen Jyske/fynsk mesterskab TT
9. maj 2015   3   Sebastian Rathje Andersen Jyske/fynsk mesterskab TT (JUN)
9. maj 2015   2   Maximilian Hofmann ABC løbet (JUN)
10. maj 2015   1   Heine Winding Sjællandsmesterskabet
10. maj 2015   2   Maximilian Hofmann Sjællandsmesterskabet (JUN)
23. maj 2015   1   Andreas Stokbro (JUN) Sydkysten Cycling Team
23. maj 2015   2   Julian Suhr Sydkysten Cycling Team
24. maj 2015   3   Nicolai Clausen Marcello Bergamo Cup, 2. afd.
30. maj 2015   3   Andreas Stokbro (JUN) Nakskov CC TT
30. maj 2015   2   Mads Olander Hjort Nakskov CC TT
30. maj 2015   1   Martin Toft Madsen Post Cup 2. afdeling
30. maj 2015   2   Lars Carstensen Post Cup 2. afdeling
31. maj 2015   2   Michael Jæger LFCK løbet
31. maj 2015   1   Mads Olander Hjort LFCK løbet JUN
5. juni 2015   3   Mathias Dam Westergaard U23 DM TT
6. Juni 2015   1   Andreas Stokbro (JUN) Trofeo Karlsberg 3. etape
13. juni 2015   1   Martin Toft Madsen Århus TT
20. juni 2015   2   Heine Winding DM i holdtidskørsel
20. juni 2015   2   Christoffer Lisson DM i holdtidskørsel
20. juni 2015   2   Jesper Andreasen DM i holdtidskørsel
20. juni 2015   2   Martin Toft Madsen DM i holdtidskørsel
20. juni 2015   2   Lars Carstensen DM i holdtidskørsel
20. juni 2015   2   Anders Holm DM i holdtidskørsel
21. juni 2015   2   Andreas Stokbro (JUN) Sparekassen Thy løbet
9. august 2015   3   Maximilian Hofmann Hvidovre CK (JUN)
10. august 2015   1   Andreas Stokbro (JUN) Ordrup CC gadeløb
15. august 2015   1   Stefan Djurhuus Amager CR jubilæumsløb
15. august 2015   1   Maximilian Hofmann Amager CR jubilæumsløb (JUN)
23. august 2015   3   Andreas Stokbro (JUN) Sønderborg CK Jub.løb
23. august 2015   3   Stefan Djurhuus Post Cup 4. afdeling
23. august 2015   2   Mads Olander Hjort DeFeet Løbet, Politiets CA
4. sepetmber 2015   3   Andreas Stokbro (JUN) GP Rüebliland, 1. etape
6. september 2015   3   Stefan Djurhuus Tølløse
6. september 2015   2   Andreas Stokbro (JUN) GP Rüebliland, 4. etape
6. september 2015   2   Maximilian Hofmann Roskilde cykle Ring (JUN)
6. september 2015   3   Mads Olander Hjort Roskilde cykle Ring (JUN)
20. september 2015   2   Andreas Stokbro (JUN) Kvickly Odder løbet, 3. afd
27. september 2015   3   Mads Olander Hjort Bov Løbet (JUN)
27. september 2015   3   Mathias Dam Westergaard Duo Normand UCI 1.1
28. september 2015  3   Martin Toft Madsen Duo Normand UCI 1.1

Python top three results 2016
9. februar 2016 1 Jesper MØRKØV Københavns 6-dages løb, samlet
2. april 2016 2 Lars CARSTENSEN Næstved BC – Andersen Vin…
3. april 2016 1 Frederik Brendborg… Næstved BC – LOXAM-løbet
3. April 2016 2 Andreas KRON Næsved BC – Loxam-Løbet, Junior Cup
3. april 2016 2 Mathias DAM WESTERGAARD Skive CK
3. april 2016 3 Emil TOUDAL Næstved BC – LOXAM-løbet
9. april 2016 1 Stefan DJURHUUS Slagelse-løbet
9. april 2016 3 Emil TOUDAL Slagelse-løbet
10. april 2016 4 Andreas KRON Paris-Roubaix Junior
10. april 2016 1 Jesper Juul ANDREASEN ROCKWOOL-løbet
10. april 2016 1 Peter HASLUND ROCKWOOL-Løbet, Junior
10. april 2016 2 Adam TOFTEMARK ROCKWOOL-Løbet, Junior
17. april 2016 1 Mathias DAM WESTERGAARD Profronde van Noord-Holland
17. april 2016 1 Emil RAVNSHOLT Grøntgrossisten-løbet
17. april 2016 3 Jesper Juul ANDREASEN Grøntgrossisten-løbet
24. april 2016 3 Emil RAVNSHOLT Greve CC Seniorløb
24. april 2016 2 Andreas KRON Youth Tour Etape 2 / TT
25. april 2016 1 Peter HASLUND Youth Tour Etape 3
26. april 2016 3 Andreas KRON Youth Tour Etape 4
26. april 2016 1 Peter HASLUND Youth Tour, samlet klassement
26. april 2016 2 Andreas KRON Youth Tour, samlet klassement
1. maj 2016 2 Erik LAHM Rent Liv-løbet Skive
5. maj 2016 1 Adam TOFTEMARK Tour de Himmelfart, bjergkonkurrencen
8. maj 2016 1 Emil RAVNSHOLT Grenaa CC
21. maj 2016 1 Martin Toft MADSEN Nakskov CC – Nordic Sugar…
21. maj 2016 3 Lars CARSTENSEN Nakskov CC – Nordic Sugar…
22. maj 2016 1 Christoffer LISSON LFCK – CP Entrepriseløbet 2016
22. maj 2016 3 Peter HASLUND Sjællandsmesterskabet LFCK
29. maj 2016 3 Jannik Hyldtoft HANSEN Sønderborg CK
11. juni 2016 1 Andreas KRON CK FIX løbet
12. juni 2016 3 Frederik Brendborg… Ordrup CC
12. juni 2016 3 Stefan DJURHUUS GP Horsens Posten
18. juni 2016 3 Team Almeborg – Bo… DM Holdløb
19. juni 2016 2 Jannik Hyldtoft HANSEN Kolding BC
19. juni 2016 3 Peter HASLUND Kolding BC, Junior
1. juli 2016 2 Andreas Kron HH Byløb – Tour de Haslev
2. juli 2016 2 Stefan DJURHUUS Criterium Vitamin Well Co…
4. august 2016 2 Christoffer LISSON Hvidovre Cykle Klub
4. august 2016 2 Mathias DAM WESTERGAARD Randers Bike Week – 1. etape
5. august 2016 1 Christoffer LISSON Randers Bike Week – 2. etape
5. august 2016 2 Mathias DAM WESTERGAARD Randers Bike Week – 2. etape
6. august 2016 1 Mathias DAM WESTERGAARD Randers Bike Week – 3. etape
6. august 2016 2 Christoffer LISSON Randers Bike Week – 3. etape
7. august 2016 1 Mathias DAM WESTERGAARD Randers Bike Week – 4. etape
7. august 2016 3 Christoffer LISSON Randers Bike Week – 4. etape
04/08-07/06 1 Mathias DAM WESTERGAARD Randers Bike Week – Samlet
04/08-07/08 2 Christoffer LISSON Randers Bike Week – Samlet
1. september 2016 2 Karen Hviid CHRISTENSEN Grand Fondo Verdensmesterskabet – enkeltstart
4. september 2016 1 Karen Hviid CHRISTENSEN Grand Fondo Verdensmesterskabet – samletstart
14. august 2016 2 Mathias DAM WESTERGAARD Rundt om Vandtårnet
20. august 2016 1 Stefan DJURHUUS Amager Cykle Ring
21. august 2016 2 Andreas KRON Roskilde Cykle Ring åbne løb 2016, Junior
28. august 2016 2 Peter HASLUND Politiets IF Kbh, Junior
28. august 2016 3 Stefan DJURHUUS Sorø BC – Post Cup 3. afd
29. august 2016 3 Stefan DJURHUUS Ordrup CC
29. august 2016 3 Andreas KRON Ordrup CC, Junior
3. september 2016 1 Martin Toft MADSEN CC Hillerød
3. september 2016 2 Stefan DJURHUUS CC Hillerød
4. september 2016 1 Christoffer LISSON Rytgerløbet
4. september 2016 3 Jonas BANKE MJ Rengørings Landevejsløb, Junior
10. september 2016 3 Lars CARSTENSEN Jysk/fynske mesterskaber …
10. september 2016 2 Stefan DJURHUUS Tissø Cykle Ring
10. september 2016 1 Adam TOFTEMARK Tissø Cykle Ring, Junior
10. september 2016 2 Andreas KRON Tissø Cykle Ring, Junior
11. september 2016 2 Stefan DJURHUUS ABC’s landevejsløb
11. september 2016 2 Mathias DAM WESTERGAARD Hobro-løbet – XTREME Sept…
17. september 2016 1 Team Almeborg – Bo… Danbolig-løbet – Sjælland…
17. september 2016 2 Team Almeborg – Bo… Danbolig-løbet – Sjælland…
17. september 2016 1 Adam TOFTEMARK Principia Løbet Randers, Junior
25. september 2016 2 Lars CARSTENSEN Duo Normand
25. september 2016 3 Mathias DAM WESTERGAARD Bov CC – 40 års jubilæums…
25. september 2016 3 Peter HASLUND Bov CC – 40 års jubilæums…
7. Oktober 2016 1 Andreas KRON GP General Patton, 1. etape
7. Oktober 2016 Andreas KRON GP General Patton, samlet klassement